Välkommen till OK Tyr Utvecklingskväll den 5 oktober

Publicerad 24/09/2017 av

Klubbens stategiska plan är vår egna orienteringskarta för att leda och utveckla klubben. Planen arbetar vi medlemmar fram tillsammans för att få en klubb som vi alla är en del av. Dagens strategiska plan arbetade vi fram under 2013 och det är nu dags att se över den. Den 5 oktober har vi en utvecklingskväll där vi medlemmar tillsammans med SISU idrottsutbildarna genomför en workshop/grupparbete för att påbörja arbetet med att ta fram en strategisk plan för kommande 5 år. Målet är att planen är klar för beslut på klubbens årsmöte i mars 2018. Varmt välkomna till idrottenshus den 5 oktober kl 18.00, det kommer att bjudas på smörgåstårta.

Anmäl dig senast den 2 oktober på följande länk:https://sv.surveymonkey.com/r/RYMGRXL

Höstmöte 2017

02/10/2017

14 november kl 19.00 är det dags för OK Tyrs höstmöte i Tyrstugan

Nyhet med "O-trail"

20/09/2017

Älskar du att springa stig i naturen men är lite orolig för att läsa karta. Då tror vi att O-trail är den perfekta klassen för dig. Mycket lätta kontroller, enkla vägval och 3 olika längder på banan att välja på.